`

picture of sprint boat

Official Race Dates 2018-2019

***CANCELLED*** Round 1 Saturday 24th November Baldivis

Round 2 Saturday 8th December Baldivis.

Round 3 Saturday 5th January Baldivis.

Round 4 SUNDAY 27th January Baldivis.

Round 5 Saturday 9th February  Baldivis.

Round 6 Saturday 23rd February Baldivis.

***REBOOKED*** Round 7 Saturday 16th March Baldivis.

Round 8 Saturday 30th March Baldivis.

Season Finals.

Round 9 Saturday 13th April Baldivis 



Book the ride of your life

Check out News as it happens from The Roving Mic!

Click here to get the latest resutls

 Season Results Season 2018/19

        Photograph Courtesy of Rick Pryce               

350 CLASS

 Place

Driver

Navigator

Boat No.

Boat Name

Points

 1

Jayne Mileham 

Mandy Crofts

288

MissBehavin

714

 2

Seane Stone    

Kurt McDermott

27

Indulgence        

588

 


 

TURBO CLASS

Place  Driver Navigator Boat No. Boat Name Points
 1 Darrin Jones Daniel Johnson 861 The Warlord 579
 2 Dean King Bradley King 24 Razorback 567
 3  Nick Neaves
Quinten Schoof
28 Who Cares          414
           

LS CLASS 

 Place Driver Navigator Boat No. Boat Name Points
1 Jason Bozanich Renae Hall 264 Ironman 707
2 Geoff Steele  Amber Steele.  555 Subject To Finance 702
3 Dan Paterson Paul Nathan 86 Purple Dayze 288
4 Dwayne Ehrenrich Drew Ehrenrich 86B Purple Dayze 129
           
                              

INTERNATIONAL GROUP 'A'

 Place Driver Navigator Boat No. Boat Name Points
 1 Adam Mileham    Nicci Mullins  11 Short Fuse
717
 2 Daniel Salter Mitchell Hade 26 Hustler 579
 3 Rod Wood Arihana Palatchie 23 Triple xXx 654
 4 Tracey Francis Cheryl Welch 4B Auzzie Apocalypse     387
Shane Francis Tracey Francis 4 Auzzie Apocalypse      258
                     

SUPERBOAT

 Place Driver Navigator Boat No. Boat Name Points
 1 Simon Cain Tahlia Forrest 6   Quality Time 588
 2 Rachael Swarts Maddison Jones 2 All Torque                  288
           
           
           
  Championship standings after worst points round removed.